PKN osłabia image branży

Sebastian Gawłowski
27-09-2001, 00:00

PKN osłabia image branży

Sytuacja sektora chemicznego na giełdzie nie jest jednoznaczna. Oceny analityczne kondycji fundamentalnej oraz potencjału wzrostu ceny akcji reprezentantów branży są co prawda bardzo obiecujące, niemniej jednak, jak wskazuje obecna wycena akcji na giełdzie, nie wszystkie spółki spełniają oczekiwania inwestorów.

Od długiego czasu PKN Orlen jest najlepiej ocenianą spółką na GPW. Tymczasem zachowanie kursu rafineryjnych walorów może przyprawić o ból głowy graczy posiadających je w portfelach. Kolejnych prób wyrwania się z blisko dwuletniej bessy, nie wspomogły dostatecznie negocjacje na sprzedaż inwestorowi akcji spółki.

Co gorsza, przeciągające się rozmowy oraz niedawne przesłanki o nadużyciach w spółce, skutecznie załamały kapryśny trend wzrostowy. W efekcie wartość walorów ponownie została strącona do najniższych poziomów w historii. Warto zauważyć, że akcje PKN trzymały się dzielnie w okresie największej bessy. Natomiast obecnie w przyspieszonym tempie i z nawiązką realizują falę głębokiej korekty.

Szukając walorów godnych zainteresowania, warto zwrócić uwagę na producentów leków. Perspektywa pozyskania partnerów branżowych oraz systematycznie poprawiające się wyniki Jelfy oraz Polfy Kutno rozbudzają wyobraźnię graczy. Walory obu spółek znajdują się w długoterminowych trendach wzrostowych i jedynie niska płynność akcji może zmniejszać atrakcyjność papierów producentów farmaceutyków notowanych na warszawskim parkiecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKN osłabia image branży