PKN podpisze w ciągu 2-3 miesięcy nowe kontrakty na dostawy ropy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2005, 12:20

W ciągu dwóch - trzech miesięcy płocki koncern PKN Orlen zawrze nowe kontrakty na dostawy ropy, którezastąpią kontrakt zerwany przez Petroval - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes PKN Orlen Igor Chalupec.

W ciągu dwóch - trzech miesięcy płocki koncern PKN Orlen zawrze nowe kontrakty na dostawy ropy, którezastąpią kontrakt zerwany przez Petroval - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes PKN Orlen Igor Chalupec.

Chalupec wyjaśnił, że będą to dwa lub trzy kontrakty i nie będą one tak długie jak umowy z Petrovalem. Dodał, że obecnie PKN Orlen ma kilka ofert od rosyjskich firm. Zapewnił też, że zerwana przez Petroval umowa na dostawy ropy nie spowodowała żadnego zakłócenia dostaw ropy dla PKN Orlen.

Dwa tygodnie temu Petroval, szwajcarska spółka handlowa Jukosu, powiadomił PKN Orlen o wstrzymaniu realizacji kontraktu terminowego z grudnia 2002 r. na dostawy ropy naftowej do płockiego koncernu. Petroval uzasadnił wstrzymanie dostaw surowca brakiem możliwości dostawy ropy przez rosyjski koncern naftowy Jukos, podkreślając jednocześnie, "że nie ma możliwości oszacowania, jak długo ta sytuacja będzie miała miejsce".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane