PKN zapowiada szybkie pozyskanie własnych złóż ropy

Internet Securities
opublikowano: 15-12-2006, 18:28

Dzięki własnym złożom będziemy mieć zapewnione bezpieczeństwo dostawy surowca, powiedział prezes Igor Chalupec.

PKN niedługo powinien posiadać własne złoża ropy naftowej, dzięki czemu będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo dostawy tego surowca, zapowiada prezes PKN Orlen Igor Chalupec.

„Następny kierunek naszego rozwoju to działalność wydobywcza. Mam nadzieje, że już niedługo Orlen powiększony o Możejki będzie się czuł bezpieczny posiadając własne złoża” – powiedział Chalupec na konferencji prasowej w Wilnie.

Chalupec podkreślił, że obecnie są prowadzone rozmowy z koncernami rosyjskimi w sprawie dostaw ropy, ale także prace zmierzające do dywersyfikacji dostaw tego surowca.

„Nasz zamiar to efektywna dywersyfikacja dostaw i na tym chcemy się skoncentrować w najbliższym czasie” – powiedział Chalupec.

Dodał, że Orlen po wejściu do Możejek przejął odpowiedzialność za zapewnienie dostaw surowca do tej firmy.

PKN Orlen sfinalizował w piątek zakup od rządu Republiki Litewskiej 216.915.941 akcji litewskiej spółki Mazeikiu Nafta.

Tym samym koncern stał się właścicielem łącznie (wraz z 53,7 % akcji Możejek kupionymi w czwartek od koncernu Jukos) 596.834.352 akcji Możejek, które stanowią 84,36% kapitału zakładowego rafinerii. (ISB)

maza/ esc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PKN zapowiada szybkie pozyskanie własnych złóż ropy