PKO Bank Polski zatrudnia przez czatbota

opublikowano: 29-01-2019, 22:00

Kolejne firmy przekonują się do nowej formy rekrutacji. Za wdrożeniem technologii stoi do niedawna jeszcze nikomu nieznany start-up.

„Masz mało czasu na znalezienie pracy? Zrobię to za Ciebie” — tak do rozmowy zachęca nowy chatbot rekrutacyjny, zainstalowany niedawno na stronie internetowej PKO Banku Polskiego (PKO BP). Nie jest to pierwsza firma, która zdecydowała się skorzystać z Emplobota, czyli rozwiązania działającego za pośrednictwem facebookowego Messengera, a opracowanego przez start-up Emplocity. Wcześniej rozwiązaniem zainteresowałysię również grupa budowlana Budimex, w sierpniu 2018 r. korzystać z niego zaczął BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska), we wrześniu sięgnął po niego mBank, a niedługo później ubezpieczyciel — Aviva.

Stworzyliśmy
narzędzie, którego przewagą jest technologia oraz funkcjonalności, będące
odpowiedzią na potrzeby najbardziej dojrzałych organizacji na rynku – twierdzi Krzysztof
Sobczak, prezes Emplocity.
Zobacz więcej

Stworzyliśmy narzędzie, którego przewagą jest technologia oraz funkcjonalności, będące odpowiedzią na potrzeby najbardziej dojrzałych organizacji na rynku – twierdzi Krzysztof Sobczak, prezes Emplocity. ARC

Kandydaci, którzy za pośrednictwem chatbota zdecydują się na pozostawienie swoich danych osobowych, informacji o dotychczasowych doświadczeniach zawodowych i oczekiwaniach wobec nowego miejsca zatrudnienia, są automatycznie klasyfikowani i dopasowywani do odpowiednich ścieżek aplikacyjnych. System automatycznie realizuje więc pierwszą, selekcyjną fazę rekrutacji, odciążając tym samym rekruterów. Kolejny etap prowadzony jest już według standardowych zasad.

— Usługa dostępna jest dla każdego kandydata 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. — zaznacza Joanna Czarnecka, dyrektor pionu zarządzania personelem w PKO BP.

Do tej współpracy, jak przypomina Krzysztof Sobczak, prezes spółki Emplocity, doszło dzięki rozmowom prowadzonym w kuluarach programu „Startupy w Pałacu”, w którym firma brała udział. Została zaproszona do kolejnego programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, wspierającego rozwój nowych technologii, który powstał w ramach współpracy banku z jednym z akceleratorów pilotażowej edycji ScaleUp, a obecnie jest kontynuowany już jako inicjatywa instytucji.

Sprawdź program konferencji "Recruitment Days 2019", która odbędzie sie już 19-20 marca w Warszawie! >>

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu