PKO BP chce sfinalizować zakup 25% akcji PKO/ Credit Suisse TFI do 7 kwietnia

Internet Securities
opublikowano: 27-03-2006, 10:19

Po spełnieniu się w piątek, 24 marca, wszystkich warunków zawieszających transakcję zakupu przez PKO Bank Polski kolejnych 25% akcji PKO/ Credit Suisse Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, PKO przewiduje zamknięcie tej transakcji do 7 kwietnia, podał bank w komunikacie w weekend.

Po spełnieniu się w piątek, 24 marca, wszystkich warunków zawieszających transakcję zakupu przez PKO Bank Polski kolejnych 25% akcji PKO/ Credit Suisse Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, PKO przewiduje zamknięcie tej transakcji do 7 kwietnia, podał bank w komunikacie w weekend.

„Przewiduje się, że przeniesienie własności akcji nastąpi w terminie do dnia 7 kwietnia 2006r. Nabywane akcje reprezentują 25% głosów na walnym zgromadzeniu Towarzystwa” – podano w komunikacie.

Po sfinalizowaniu zakupu, za 55 mln zł, PKO BP będzie posiadało 75% akcji PKO/ CS TFI.

Bank podał, że akcje zostaną nabyte ze środków własnych PKO BP.

PKO BP podpisał w styczniu umowę w tej sprawie, warunkowaną uzyskaniem niezbędnych zgód Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PKO BP chce sfinalizować zakup 25% akcji PKO/ Credit Suisse TFI do 7 kwietnia