Czytasz dzięki

PKO BP chce wejść do Czech

opublikowano: 18-07-2016, 15:36

PKO Bank Polski chce uruchomić oddział korporacyjny w Czechach. W czerwcu złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek notyfikacyjny w tej sprawie, poinformowała spółka w komunikacie.

W przypadku braku podstaw do odmowy, w terminie 3 miesięcy od dnia otrzymania zawiadomienia o zamiarze ustanowienia oddziału, KNF prześle je czeskim władzom nadzorczym. Następnie czeski regulator poinformuje bank o przepisach prawa czeskiego, które będą miały zastosowanie do oddziału.

Zbigniew Jagiełło
Zobacz więcej

Zbigniew Jagiełło WM, Puls Biznesu

Czeski oddział będzie koncentrował się na obsłudze klientów korporacyjnych, podobnie jak w przypadku otwartego wcześniej przez PKO BP oddziału we Frankfurcie. Zbliżona ma być również oferta oddziału.

„W pierwszej fazie projektu oferta obejmie m.in. rachunek bieżący, internetową bankowość elektroniczną, płatności krajowe i zagraniczne, karty debetowe, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy i inwestycyjny, Cash Pooling, czy produkty finansowania handlu. Klienci w Czechach będą również mogli korzystać z szerokiej oferty produktów skarbowych Banku. W kolejnej fazie realizacji projektu przewidywane jest rozszerzenie oferowanej gamy produktów i usług o kolejne, zgodnie z identyfikowanymi potrzebami biznesowymi”, czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy