PKO BP gorszy od rynku

Piotr Wiśniewski
25-04-2005, 00:00

W grudniu bank wchodził do indeksu WIG20 jako największa spółka z 13,4-proc. udziałem. Po czterech miesiącach PKO BP spadł na trzecie miejsce, a jego udział zmniejszył się o 1 punkt proc. Od początku roku kurs banku zachowuje się gorzej od rynku.

Na zamknięciu pierwszej styczniowej sesji cena akcji osiągnęła 28,4 zł. Było to maksimum notowań, które nie zostało poprawione. Wprawdzie kurs testował wyższe poziomy, o czym świadczą długie górne cienie, ale rynek ich nie akceptował. W ubiegłym tygodniu kurs bronił się przy 26 zł, gdzie znajduje się przed spadkami z końca stycznia i marca br. Jej pokonanie groziłoby spadkami nawet w okolice 24 zł, czyli w rejon połowy długiej białej świecy z dnia debiutu. W środę na zamknięciu rynek przełamał to wsparcie, ale była to tylko pułapka bessy i kurs szybko odbił. Jako jedną z przyczyn niskiej wyceny banku można podać spadki największych banków w regionie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKO BP gorszy od rynku