PKO BP: informacje o rozmowach w sprawie fuzji z Pekao SA są nieprawdziwe

PAP
opublikowano: 08-12-2017, 09:25
aktualizacja: 08-12-2017, 09:26

Nieprawdą jest, że PKO Bank Polski uczestniczył w rozmowach dotyczących możliwości połączenia PKO BP i Pekao SA, napisała rzeczniczka PKO BP Aleksandra Gieros-Brzezińska w piątkowym oświadczeniu, odnosząc się do tekstów w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie".

W "Rz" i "Gazecie Giełdy Parkiet" ukazały się w piątek teksty, z których wynika, że celem na 2018 rok jest połączenie PKO BP i Pekao SA, lidera i wicelidera rynku bankowego. Według informacji zawartych w tych tekstach, odbyły się już liczne spotkania dotyczące tej sprawy, choć jeszcze nie powstały zespoły robocze.

"Nieprawdą jest, że PKO Bank Polski uczestniczył w rozmowach dotyczących możliwości połączenia PKO Banku Polskiego i Pekao SA, o których spekuluje Gazeta Giełdy Parkiet w artykule +PKO BP i Pekao mają połączyć siły+ z dn. 8.12.2017 r." - głosi oświadczenie PKO BP.

"PKO BP nie prowadzi też żadnych projektów związanych z sugerowaną przez gazetę fuzją. Wbrew zawartym w tekście stwierdzeniom celem na 2018 rok nie jest fuzja obu instytucji. Tym bardziej nieuzasadnione są spekulacje autora w sprawie obsady stanowisk kierowniczych nieistniejącego podmiotu" - dodała rzeczniczka PKO BP.

"Rz" i "Parkiet" przypomniały, że oba banki łączy główny akcjonariusz - Skarb Państwa. W PKO BP ma bezpośrednio 29,4 proc. udziałów w Pekao, a od czerwca poprzez PZU ma 20 proc., a poprzez Polski Fundusz Rozwoju - 12,8 proc. kapitału.

W artykule napisano też, że prezesem połączonego banku miałby zostać Michał Krupiński, kierujący Pekao, natomiast Zbigniew Jagiełło, obecny prezes PKO BP, miałby stanąć na czele rady nadzorczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane