PKO BP może się zachowywać słabiej, niż inne banki

Kamil Zatoński
12-09-2008, 11:41

Tak uważa Marta Jeżewska, analityk DI BRE Banku. Jej zdaniem, zaoferowanie przez bank nowych, atrakcyjnych depozytów dla klientów indywidualnych to informacja lekko negatywna.

Według „Rzeczpospolitej”, bank przedstawi nowe cenniki dla istniejących lokat terminowych, a także zaproponuje nowe atrakcyjne produkty depozytowe.

„Spełniają się nasze oczekiwania. Przy okazji wejścia ING BSK z oferta lokaty trzymiesięcznej na 8% na początku września uważaliśmy, że jest to ruch wymierzony w plany konkurencji. ING mogło również zrobić ruch wyprzedzający w stosunku do największego gracza na rynku, PKO BP. Do tej pory PKO BP nie ustalał trendów w depozytach, ale przy skali działania wejście w aktywna konkurencje z innymi bankami może doprowadzić do sytuacji, że inne banki nie będą mogły ignorować ruchów PKO BP. Dla samego PKO BP jest to informacja lekko negatywna, gdyż kosztem wolumenów bank starci część marży odsetkowej. Pisaliśmy o tym w naszym ostatnim raporcie analitycznym. Uważamy, że PKO BP może zachowywać się obecnie słabiej niż inne banki” -  napisała w porannym komentarzu Marta Jeżewska.

Dziś o godz. 11.40 kurs PKO BP rośnie o 1 proc., Pekao o 1,6 proc., BZ WBK 0,85 proc., a BRE 1,5 proc. ING tanieje o 1,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PKO BP może się zachowywać słabiej, niż inne banki