Turcja nie kupuje pszenicy w Polsce, Niemczech i Rosji

opublikowano: 03-04-2017, 13:18
aktualizacja: 03-04-2017, 13:18

Importerzy z Turcji kupili co najmniej 500 tys. ton pszenicy z dostawą w kwietniu z regionu Morza Czarnego i państw bałtyckich, informuje serwis hellenicshippingnews.com powołując się na źródła rynkowe.

Turcja musi sprowadzać co najmniej 400-450 tys. ton pszenicy miesięcznie. Tymczasem po zmianach regulacji celnych nie sprowadza jej z Rosji. Jeśli chodzi o kwiecień, importowała ją z Ukrainy (100 tys. ton), Węgier (50 tys. ton), Łotwy i Litwy (łącznie 350 tys. ton), twierdzą źródła hellenicshippingnews.com. Informatorzy serwisu, wskazują że Rosja nie jest jedynym źródłem pszenicy, które zostały „wyłączone”.

- Młynarze mówią, że niemiecka i polska pszenica są także wyłączone. Dokładne powody nie są znane rynkowi, ale mówi się, że to decyzja polityczna, aby zamknąć te kierunki – pisze hellenicshippingnews.com.

Serwis zwraca uwagę, że zablokowanie importu niemieckiej i polskiej pszenicy wywołało obawy o zapasy w małych państwach bałtyckich, których potencjał eksportowy jest tylko ułamkiem polskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, hellenicshippingnews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Turcja nie kupuje pszenicy w Polsce, Niemczech i Rosji