PKO BP popularne wśród firm? A to ci niespodzianka

Kamil Zatoński
05-08-2008, 11:58

Analitycy są zaskoczeni, że bank, zarządzany przez Jerzego Pruskiego, zanotował spory awans w rankingu instytucji finansowych, z którymi współpracują przedsiębiorcy.

Z zestawienia, opublikowanego przez „Rzeczpospolitą”, wynika, że PKO BP jest najczęściej wskazywanym bankiem o znaczeniu strategicznym zarówno wśród dużych przedsiębiorstw, jak i w grupie mniejszych firm. Przed rokiem pozycja była dużo niższa (odpowiednio – 3. i 6.).

„O ile nie dziwi nas czołowa pozycja takich banków, jak BZ WBK, ING czy Pekao, to fak, że PKO BP zostało liderem, jest zaskakującą informacją” – pisze w dzisiejszym komentarzu porannym Marta Jeżewska, analityk DI BRE Banku.

Specjalistka przypomina, że marka banku jest co prawda powszechnie rozpoznawalna, jednak do tej pory PKO BP budowało swoją pozycję głównie na bazie bankowości detalicznej.

„Pozycja PKO BP w rankingu nie wynikała naszym zdaniem z innowacyjności i jakości oferty, tylko z tego, że bank jest często jedynym wyborem dla firmy (decyduje dostępność obsługi w obszarze funkcjonowania firmy). Awans PKO BP może jednak oznaczać zmiany, które obiecywał jeszcze poprzedni zarząd, a które wchodzą w życie obecnie” – podsumowuje Marta Jeżewska.

O godz. 11.52 kurs PKO BP rośnie o 1 proc. do 50,65 zł.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKO BP popularne wśród firm? A to ci niespodzianka