PKO BP pracuje nad rozwiązaniem dotyczącym zapewnienia wymienialności hrywny

  • PAP
opublikowano: 11-03-2022, 12:36

PKO BP pracuje nad rozwiązaniem, które ma zapewnić uchodźcom z Ukrainy możliwość wymiany hrywny na złote – dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do PKO BP.

„PKO BP pracuje nad rozwiązaniem, które ma zapewnić uchodźcom z Ukrainy możliwość wymiany hrywny na złote. Wymiana odbywałaby się w oddziałach. Jest szansa na stworzenie rozwiązania, które będzie mogło być stosowane szerzej w sektorze bankowym” – poinformowało PAP w piątek źródło zbliżone do banku PKO BP.

O tym, że trwają prace nad zapewnieniem możliwości wymiany hrywny na złote dla uchodźców z Ukrainy mówił w czwartek prezes NBP Adam Glapiński podczas konferencji prasowej. Jak powiedział, trwają rozmowy z PKO BP, bankami komercyjnymi i bankiem centralnym Ukrainy na temat skupu hrywien, zgromadzonych przez polskie banki.

W piątek agencja Bloomberg doniosła, że zwróciła się także do Europejskiego Banku Centralnego o pomoc w kwestii „zalewającej” nasz kraj „ukraińskiej gotówki”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane