PKO BP udzieli kredytów hipotecznych za ok. 10 mld zł w 2006 r.

Internet Securities
opublikowano: 20-12-2006, 12:09

PKO Bank Polski spodziewa się, że na koniec 2006 r. liczba kart kredytowych wydanych przez bank przekroczy 900 tys. sztuk.

PKO Bank Polski spodziewa się, że na koniec 2006 roku liczba kart kredytowych wydanych przez bank przekroczy 900 tys. sztuk, a wartość nowoudzielonych kredytów hipotecznych wyniesie ok. 10 mld zł, poinformował w środę wiceprezes banku Jacek Obłękowski.

„Spodziewam się, że na koniec roku będziemy mieli ponad 900 tys. kart, a na koniec przyszłego roku będzie to ponad 1,5 mln sztuk” – powiedział Obłękowski dziennikarzom na środowym spotkaniu.

Wiceprezes podał także, że od kilku miesięcy średniomiesięczna sprzedaż kredytów hipotecznych wynosi ok. 1 mld zł i przekracza to pierwotne założenia.

„Planowaliśmy, że średniomiesięczna sprzedaż w całym roku będzie wynosić około 800 tys. zł, tymczasem ostatnie miesiące pokazują że jest to ok. 1 mld zł. Rok powinien zamknąć się 10 mld zł nowej sprzedaży” – powiedział.

Obłękowski nie podał prognoz dotyczących segmentu kredytów hipotecznych na przyszły rok, zapewnił jedynie że bank odnotuje wzrost.

PKO BP w październiku i listopadzie sprzedał kredyty hipoteczne o łącznej wartości 2 mld zł, z czego kwota 984 mln zł sprzedaży przypadła na październik, a 1,02 mld zł na listopad.

Wartość ogółem kredytów udzielonych w ciągu 11 miesięcy tego roku wyniosła ponad 9,6 mld zł. Jest to kwota o 41,5% wyższa, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba udzielonych w tym okresie kredytów wyniosła 80,2 tys. sztuk. (DI, ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane