PKO poleca Pekao

KZ
opublikowano: 24-09-2017, 22:00

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli do „kupuj” rekomendację dla akcji Pekao. Cena docelowa to 145 zł.

„Naszym zdaniem Pekao zasługuje na premię w wycenie z uwagi na brak walutowych kredytów hipotecznych, silną pozycję kapitałową oraz wysokie dywidendy (oczekiwana stopa dywidendy 6-7 proc.)” — napisano w uzasadnieniu, dodając, że walory banku są obecnie wyceniane na poziomie 15-krotności oczyszczonych zysków, prognozowanych na 2018 r.

oraz 13-krotności prognozowanych na 2019 r. To wycena na poziomie zbliżonym do średniej w grupie porównawczej. „Przy okazji publikacji wyników za trzeci kwartał 2017 nowy zarząd banku ma przedstawić aktualizację strategii. Nie spodziewamy się istotnych zmian polityki banku. Naszym zdaniem, z uwagi na bardzo silną pozycje kapitałową, zasadne może być skoncentrowanie się na wzroście akcji kredytowej (przy zachowaniu wysokich dywidend), co pozwoli na zutylizowanie nadwyżkowego kapitału oraz zwiększenie dźwigni, a przez to także zwrotu na kapitale” — dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu