PKP Cargo miało bardzo dobry IV kwartał '17 pod względem przewozów

  • PAP
opublikowano: 05-01-2018, 21:28
aktualizacja: 05-01-2018, 21:29

Kolejowy przewoźnik towarowy PKP Cargo miał bardzo dobry IV kwartał 2017 pod względem przewozowym, a cały ubiegły rok był lepszy niż wcześniej przewidywały to plany spółki - poinformował w piątek dziennikarzy p.o. prezesa PKP Cargo Krzysztof Mamiński.

"Czwarty kwartał 2017 bardzo dobrze wyszedł. Wstępne wyniki, które dopiero będą za cały rok ogłoszone pewnie za dwa miesiące wskazują, że znacznie przekroczyliśmy wielkości założone w planie, a IV kwartał był bardzo dobrym kwartałem przewozowym" - powiedział Mamiński.

"Ostatnio wygraliśmy duży przetarg na wożenie w Tauronie. To jest 11 mln ton (węgla - PAP) po dobrej cenie, zdecydowanie lepszej niż dotychczas, a zwiększyliśmy wolumen przewozowy" - dodał.

Prezes Mamiński już pod koniec listopada zapowiadał "urynkowienie" cen usług przewozowych i poprawę wyników finansowych w kolejnych kwartałach.

"Rynek przewozów kolejowych jest najbardziej zliberalizowanym rynkiem przewozowym w Polsce. Myślę, że okres renty dla zamawiających się skończył. Po prostu nasze propozycje w przetargach będą w naszej ocenie rynkowe, a rynek oceni, czy złożone propozycje zostaną przyjęte. Mam nadzieję, że tak" - mówił wtedy Mamiński.

Po trzech kwartałach 2017 r. przychody Grupy PKP Cargo wzrosły o 7,7 proc. do 3,46 mld zł. Wynik netto po dziewięciu miesiącach br. tego roku wyniósł 52 mln zł, podczas gdy rok temu była to strata w wysokości 201 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane