PKP Cargo nie wyklucza emisji obligacji na polskim rynku

KZ, Bloomberg
opublikowano: 15-09-2014, 12:10

Przewoźnik towarowy rozważa emisję obligacji na rodzimym rynku. Pieniądze są potrzebne na przejęcia.

Łukasz Hadys, dyrektor finansowy PKP Cargo, cytowany przez agencję Bloomberg, mówi, że po otrzymaniu ponad 0,5 mld zł kredytu z BGK spółka nie ma na razie potrzeby przeprowadzenia zapowiadanej wcześniej emisji euroobligacji.

Cargo w ostatnich tygodniach zapowiedziało przejęcia w kraju, Czechach, na Słowacji i w Słowenii. Przewoźnik nie ujawnił wartości planowanych transakcji, ale według analityków Ipopema Securities, może to być nawet 1,2 mld zł.
Grzegorz Latała, zarządzający portfelem obligacji w Aviva Investors Poland, nie ukrywa, że byłby bardzo zainteresowany ofertą obligacji PKP Cargo, gdyby doszło do niej na naszym rynku.
- Byłaby to doskonała okazja do dywersyfikacji portfela. Kontrola państwa zapewnia stabilność inwestycji – mówi Grzegorz Latała.

- Zwiększenie zadłużenia poprawi strukturę finansowania PKP Cargo. Warunki rynkowe są sprzyjające, a stopy procentowe prawdopodobnie jeszcze spadną – dodaje Krzysztof Kuper, analityk Ipopemy.

Grzegorz Latała podkreśla jednak, że plan akwizycji rodzi ryzyka, które powodują, że Cargo raczej nie będzie mogło liczyć na niższy spread ponad WIBOR niż 150 pkt bazowych.

Łukasz Hadys, CFO PKP Cargo, nie chciał zdradzić szczegółów ewentualnej oferty. Stwierdził jedynie, że emisja euro obligacji wciąż wchodzi w grę, choć nie jest opcją numer jeden i będzie zależeć od postępów w przejęciach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane