Czytasz dzięki

PKP i Dekada Realty wnioskują do UOKiK o zgodę na wspólną realizację dworców

ISBNews
opublikowano: 09-07-2015, 14:54

Polskie Koleje Państwowe SA oraz Dekada Realty złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wnioski o zgodę na utworzenie przez wspólnego przedsiębiorcy, w celu realizacji dworców kolejowych z przestrzenią komercyjną w Koninie i Mińsku Mazowieckim, podał Urząd.

Wnioski wpłynęły 7 lipca, sprawy są w toku, podał UOKiK.

"Koncentracja polega na utworzeniu przez PKP S.A. oraz Dekada Realty sp. z o.o. wspólnego przedsiębiorcy dla celów realizacji wspólnego przedsięwzięcia w zakresie zagospodarowania nieruchomości w Koninie, w tym stworzenia przestrzeni komercyjnej i budowy dworca" - czytamy w komunikacie nt. pierwszego z wniosków.

Drugi, analogiczny wniosek dotyczy dworca w Mińsku Mazowieckim.

W lutym br. Xcity Investment - spółka z Grupy PKP, specjalizująca się w projektach deweloperskich - podpisała z Dekada Realty umowy na zagospodarowanie dworców w Mińsku Mazowieckim i Koninie. Wartość inwestycji w Mińsku Mazowieckim to ok. 30 mln zł, natomiast w Koninie - ok. 38 mln zł. Roboty rozpoczną się w 2016 lub 2017 r.

PKP SA jako jednostka dominująca wchodzi w skład Grupy PKP, składającej się dodatkowo ze spółek świadczących usługi m.in. na rynku kolejowym, energetycznym i teleinformatycznym głównie w Polsce, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. PKP SA nadzoruje i koordynuje działania innych spółek w Grupie PKP, poprzez wyznaczanie im celów i dbałość o ich realizację oraz koordynuje działania komunikacyjno-marketingowych całej Grupy PKP.

Dekada Realty oraz spółki od niej zależne prowadzą działalność w zakresie wynajmu nieruchomości na własny rachunek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane