PKP IC spodziewa się, że poprawi EBITDA w całym 2015 roku

ISBNews
16-07-2015, 13:21

PKP Intercity spodziewa się, że w całym 2015 r. wynik EBITDA będzie dużo lepszy w ujęciu rok do roku. Po I półroczu przewoźnik miał 160 mln zł EBITDA, poinformował prezes Jacek Leonkiewicz.

"Dla nas bardzo istotna na tym etapie rozwoju jest zdolność do generowania gotówki. Wskaźnik, który nam to pokazuje to jest EBITDA. EBITDA wynosi 160 mln zł po I półroczu br. To poziom zgodny z naszymi założeniami, nawet je przekracza. Odpowiada całemu planowi inwestycyjnemu spółki" - powiedział Leonkiewicz dziennikarzom.

Dodał, że PKP IC po I półroczu "jest na zysku netto, ale to nie jest miara idealna do śledzenia".

"Myślę, że w całym roku na poziomie netto będzie strata, natomiast w przypadku EBITDA będzie dużo lepiej niż w zeszłym roku" - podkreślił prezes.

PKP Intercity zapowiedziało dzisiaj, że celuje w tym roku we wzrost liczby pasażerów o ok. 5 mln r/r i liczy na wzrosty w kolejnych latach. W pierwszym półroczu przewoźnik miał o 16,5% więcej pasażerów niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PKP IC spodziewa się, że poprawi EBITDA w całym 2015 roku