PKP Intercity: nie ma wniosku w sprawie postoju pociągu w Miechowie

(Marek Druś)
08-11-2006, 19:06

PKP Intercity poinformowała PAP w środę, że do spółki nie wpłynął jak dotąd żaden wniosek w sprawie organizacji postoju ekspresu Ernest Malinowski w Miechowie. Jeśli wpłynie - zostanie poddany analizie.

PKP Intercity poinformowała PAP w środę, że do spółki nie wpłynął jak dotąd żaden wniosek w sprawie organizacji postoju ekspresu Ernest Malinowski w Miechowie. Jeśli wpłynie - zostanie poddany analizie.

Rzecznik prasowy PKP Intercity Adrianna Chibowska poinformowała, że żaden formalny wniosek w sprawie Miechowa do firmy nie wpłynął, dlatego spółka nie zajmuje stanowiska w tej sprawie. Jeśli wniosek wpłynie, zostanie poddany analizie.

Interpelację w sprawie Miechowa skierował we wtorek do marszałka Sejmu poseł Wiesław Woda (PSL).

Sprawa ta "już od dłuższego czasu stanowi przedmiot zainteresowania oraz zabiegów samorządu miechowskiego" - napisał Woda w uzasadnieniu interpelacji. Poseł przypomina, że przed kilkoma laty przewidywano postój pociągów ekspresowych na stacji Miechów i argumentuje, że miejscowość leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych.

Poseł porównuje Miechów do Włoszczowy, gdzie niedawno wprowadzono postój dla ekspresu. "(...) pociąg ekspresowy przejeżdża przez Miechów z szybkością 60 km na godzinę (we Włoszczowie 160 km na godz.), co ułatwia zatrzymanie składu" - uważa autor interpelacji. Dodaje, że liczba mieszkańców Miechowa jest o prawie 3.000 większa od liczby mieszkańców Włoszczowej.

Według Chibowskiej jeśli wniosek wpłynie do PKP będzie rozpatrywany głównie pod trzema względami: czy stacja jest dostatecznie wyposażona w urządzenia infrastrukturalne, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie na taki postój, a także - czy postój będzie się przewoźnikowi opłacał. Dopiero po analizie zapadnie decyzja w sprawie wprowadzenia nowego postoju.

(PAP)

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP Intercity: nie ma wniosku w sprawie postoju pociągu w Miechowie