PKP Intercity ogłosiło przetarg na 12 pociągów elektrycznych

PAP
opublikowano: 29-12-2017, 10:48
aktualizacja: 29-12-2017, 10:49

PKP Intercity ogłosiło przetarg na dostawę 12 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów wraz ze świadczeniem usług utrzymania, poinformowała spółka w ogłoszeniu o zamówieniu.

Zobacz więcej

PKP Intercity

PB

Zamawiający wymaga, aby świadczenie usług utrzymania odbywało się w obrębie miasta Łodzi lub Warszawy. Wraz ze świadczeniem tych usług PKP Intercity wymagają, aby dostawca zapewnił specjalistyczny Warsztat Utrzymania Technicznego wraz z wyposażeniem.

W zamówieniu napisano, że dostawy pierwszych dwóch pojazdów objętych zamówieniem odbyły się w terminie do 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy. Dostawa kolejnych 10 Pojazdów objętych zamówieniem nastąpić ma w terminie do 48 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, lecz nie wcześniej niż po zakończeniu 6-miesięcznej eksploatacji pierwszych dwóch pojazdów.

PKP Intercity zapowiada, że będzie ubiegało się o współfinansowanie zamówienia z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu UE zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PKP Intercity ogłosiło przetarg na 12 pociągów elektrycznych