PKP Intercity zainteresowane odkupieniem pakietu Warsa od Skarbu Państwa

  • PAP
opublikowano: 29-05-2018, 16:29
aktualizacja: 29-05-2018, 16:30

PKP Intercity są zainteresowane odkupieniem od Skarbu Państwa akcji spółki Wars, aby kontrolować ją w całości, poinformował we wtorek PAP prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity
Zobacz więcej

Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity ARC

"Jesteśmy zainteresowani, aby mieć 100 proc. udziałów w spółce Wars, która realizuje głównie usługi gastronomiczne i obsługę wagonów restauracyjnych. Z nowych rzeczy Wars, po wygraniu przetargu, będzie się zajmował od początku czerwca sprzątaniem wagonów i przygotowaniem pojazdów w praktycznie całej Polsce" - powiedział PAP Chraniuk.

Obecnie Skarb Państwa ma 49,98 proc. akcji spółki Wars, a pozostałe 50,02 proc. jest własnością PKP Intercity.

Wars to firma, która na rynku przewozów pasażerskich działa od 1948 roku. Obsługuje podróżnych w wagonach restauracyjnych, barowych i hotelowych. Obecnie Wars obsługuje 17 składów Intercity Premium, 22 wagony restauracyjne i 55 wagonów barowych. Wars obsługuje ponadto cztery restauracje w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu