PKP Intercity zwiększy liczbę pociągów o 20 proc. w rozkładzie 2015/2016

ISBNews
29-09-2015, 14:01

PKP Intercity zwiększy liczbę połączeń do 365 w rozkładzie jazdy na 2015/2016 rok z obecnych 302, podała spółka. Na nowe trasy wyjadą też pociągi Express Intercity Premium (EIP, Pendolino) - do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic.

Zobacz więcej

Łukasz Dejnarowicz/FORUM

"Nowy rozkład jazdy PKP Intercity będzie: regularny, symetryczny i skomunikowany. Pociągi będą odjeżdżać w regularnych cyklach, np. co godzinę z Warszawy nad morze czy do Krakowa. Wygodniej będzie się także przesiąść, dzięki czterokrotnemu zwiększeniu liczby skomunikowań. Możliwe będzie ponadto odbycie podróży np. z Gdyni do Krakowa i z powrotem w ciągu jednego dnia. Liczba połączeń PKP Intercity wzrośnie o 20%, (z 302 do 365). Oferta zwiększy się m.in. na trasach: Gdynia-Wrocław, Olsztyn-Białystok czy Warszawa-Kielce" - czytamy w komunikacie.

Na nowe trasy wyjadą składy EIP.

"Od grudnia Pendolino pojedzie do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic. Dzięki temu zyskamy nowy rynek, obejmujący 1,7 mln potencjalnych klientów. Łącznie, w zasięgu pociągów kat. EIC i EIP będzie 8,5 mln osób. Poza ekspresami, w siatce znajdzie się więcej propozycji dla mieszkańców mniejszych miast, takich jak Kielce, Lublin, Bydgoszcz czy Olsztyn" - powiedział prezes Jacek Leonkiewicz, cytowany w komunikacie.

W zasięgu pociągów kategorii EIP (Pendolino) znajdzie się 6,3 mln mieszkańców Polski.

W nowym rozkładzie jazdy, obowiązującym od grudnia, skróci się także czas przejazdu na wybranych trasach, m.in. o 19 minut z Warszawy do Gdańska (do 2h39'), o 9 minut z Warszawy do Krakowa (do 2h19') i o 5 minut z Warszawy do Wrocławia i Katowic (do odpowiednio 3h36' i 2h24').

Przez pierwszych 8 miesięcy roku z usług PKP Intercity skorzystało blisko 20 mln pasażerów, co oznacza 20% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Spółka zamierza zamknąć rok wynikiem 30 mln przewiezionych osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PKP Intercity zwiększy liczbę pociągów o 20 proc. w rozkładzie 2015/2016