PKP LHS uruchomi przewóz kontenerów z Chin do Sławkowa

  • PAP
opublikowano: 07-11-2018, 14:05

Spółka PKP LHS podpisała z chińskimi partnerami umowę dotyczącą uruchomienia przewozu kontenerów z Chin (z Chengdu) do Sławkowa i z powrotem - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Porozumienia - jak wyjaśniła spółka - zostały podpisane w Szanghaju z China Railway Tielong Specialised Container Logistics B.U. oraz China Communications and Transport Association.

"Stawiamy kolejny krok w celu uruchomienia stałych przewozów kontenerowych na trasie z Chin do Sławkowa. Dzięki temu będziemy mogli czerpać korzyści z położenia linii szerokotorowej i możliwości przewozu towarów bez konieczności przeładunku na granicy. Nasi partnerzy z Chin dostrzegli te walory, co potwierdza nasze perspektywy rozwoju" - wskazał cytowany w komunikacie prezes PKP LHS Zbigniew Tracichleb.

Spółka wyjaśniła, że podpisane umowy zakładają otwarcie nowego kolejowego połączenia na trasie z Chengdu do Sławkowa, przez Kazachstan, Rosję i Ukrainę. "Trasa ma osiągnąć normalną pracę operacyjną w 2019 r., a stopniowo do projektu będą włączane Chongqing, Xi'an, Wuhan, Changsha, Zhengzhou i inne miasta. W drodze powrotnej pociągi mogą jeździć trasą TMTM, z pominięciem Rosji, co umożliwi eksport żywności z Polski" - dodano.

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa to przewoźnik kolejowy i zarządca infrastruktury linii nr 65, najdłuższej na terenie Polski kolejowej linii szerokotorowej przeznaczonej do transportu towarowego. Jest ona najdalej wysuniętą na zachód linią szerokotorową w Europie. Łączy ona kolejowe przejście graniczne polsko-ukraińskie Hrubieszów/Izow ze Śląskiem, gdzie w Sławkowie w Zagłębiu Dąbrowskim (25 km od Katowic) kończy swój bieg. Liczy prawie 400 km. Atrybutem linii LHS jest transport bez konieczności przeładunku towarów na granicy oraz możliwość prowadzenia ciężkich składów całopociągowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu