PKP: Możliwe opóźnienia pociągów w zw. ze strajkiem

PAP
opublikowano: 05-11-2008, 18:28

W związku z zapowiedzianym na czwartek dwugodzinnym protestem kolejarzy w Bydgoszczy i w Katowicach, może dojść do  kilkugodzinnych opóźnień w kursowaniu pociągów na tych trasach - podały w  komunikacie PKP.

"Związek Zawodowy (Sekcja Krajowa NSZZ +Solidarność+ - PAP) poinformował, że do dwugodzinnej akcji strajkowej dojdzie w czwartek na węzłach kolejowych w Bydgoszczy i w Katowicach" - napisano w komunikacie. Dodano, że pociągi kursujące przez te węzły mogą być opóźnione o kilka godzin.

Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów i ewentualnych opóźnień można znaleźć pod numerem infolinii: (22) 474 50 75 lub (22)á511 60 03 oraz na stronie internetowej www.pkp.pl.

Informacji na temat obsługi pasażerów, na węzłach dotkniętych protestem, udzielają także przewoźnicy Grupy PKP ľ PKP Intercity oraz PKP Przewozy Regionalne.

W czwartek przeciwko reformie emerytalnej zamierzają protestować kolejarze, którzy na dwie godziny zatrzymają pociągi w dwóch węzłach kolejowych - północnym i południowym. Zarząd PKP podkreśla, że strajk nie ma żadnego uzasadnienia i jest niezgodny z prawem.

We wcześniejszym oświadczeniu przesłanym w środę PAP zarząd PKP podkreślił, że pracodawcy nie są stroną w sporze dotyczącym uprawnień emerytalnych, a zapowiadana akcja protestacyjno- strajkowa "nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia przewidzianego w Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i w związku z tym będzie niezgodna z prawem".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane