PKP S.A.: powołano dwóch nowych członków zarządu spółki

  • PAP
opublikowano: 26-07-2018, 17:35

25 lipca Zwyczajne Walne Zgromadzenie PKP S.A. powołało do składu zarządu spółki Krzysztofa Golubiewskiego oraz Tomasza Miszczuka - podała w czwartek spółka. Prezesem PKP S.A. pozostaje Krzysztof Mamiński - dodano.

W komunikacie spółki poinformowano ponadto, że oprócz Mamińskiego w zarządzie firmy pozostali też Andrzej Olszewski i Mirosław Antonowicz.

PKP wyjaśniła, że Golubiewski jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW oraz Master of Business Administration przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Od 2001 roku zawodowo związany był z PKO Bankiem Polskim, gdzie pełnił funkcję dyrektora departamentu sieci i optymalizacji procesów, a następnie dyrektora centrum administracji.

Jak dodano, od 2016 r. zaangażowany jest w program "Od papierowej do cyfrowej Polski", realizowany przez resorty cyfryzacji i rozwoju. Brał udział w projektach: Konstytucja dla Biznesu, Program zwalczania nadużyć podatkowych i Zwiększenia obrotu bezgotówkowego.

Miszczuk z kolei - jak informuje spółka - jest absolwentem studiów prawniczych. W latach 2001-2005 odbył studia doktoranckie na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2004-2016 zajmował różne stanowiska w radach nadzorczych spółek samorządowych i zarządach stowarzyszeń wspierających rozwój regionalny, m.in. w zakresie infrastruktury.

Zgodnie z komunikatem, że w latach 2005-2006 Miszczuk był wicemarszałkiem województwa lubelskiego. W latach 2008-2015 zajmował stanowisko prezesa Instytutu Technologii Administracji Publicznej, gdzie odpowiadał m.in. za opracowanie planów i strategii transportu i rozwoju oraz realizowanie projektów doradczych w zakresie zamówień publicznych i funduszy unijnych dla jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw wielu branż.

Miszczuk prowadził również analizy procesów prywatyzacji spółek Skarbu Państwa, w tym m.in. PKP Energetyka. Od stycznia 2016 pełni funkcję prezesa zarządu PKP Informatyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu