PKP SA ma dobrą kondycję finansową, tworzy nową strategię nieruchomości

ISBNews
opublikowano: 22-04-2016, 12:42

Kondycja finansowa PKP SA jest bardzo dobra, a spółka reguluje wszelkie zobowiązania zgodnie z harmonogramem, poinformował agencję ISBnews członek zarządu Jarosław Bator. Grupa rozpoczyna prace nad nową, 5-letnią strategia nieruchomościową, mającą na celu maksymalizację wartości tych aktywów.

"Zadłużenie Grupy PKP SA spadło znacznie, czyli zgodnie z planem, a wszystkie spłaty kolejnych rat w ostatnich latach - w sumie kilkumiliardowe - obsłużyliśmy bez problemu. Obyło się także bez rolowania naszych zobowiązań" - powiedział Bator w rozmowie z ISBnews podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EKG 2015).

W jego ocenie, w stosunku do majątku, jakim dysponuje Grupa zadłużenie jest "zupełnie niegroźne" i będzie w kolejnych okresach obsługiwane zgodnie z kalendarzem spłat wszystkich kredytów. Dużą pomocą jest w tym procesie sprzedaż nieruchomości PKP SA, ale wkrótce ten proces się skończy. Potrzebne są więc kolejne pomysły.

"Obecna strategia nieruchomościowa była przygotowana na lata 2012-2015, a większość jej celów została zrealizowana. Dlatego pracujemy nad kolejną i za kilka miesięcy ją ogłosimy. W pięcioletniej strategii chcemy zapisać program maksymalizacji wartości pozostałych jeszcze nieruchomości oraz tworzonych obecnie projektów" - podsumował Bator.

PKP S.A. to właściciel i zarządca istotnej części infrastruktury dworcowej i kolejowej w Polsce. Spółka zarządza ok. 2300 dworcami. Ponadto należy do niej blisko 30 tys. mieszkań i 100 tys. działek nieruchomościowych, z czego ok. 10 tys. ma potencjał komercyjny lub jest przeznaczona na sprzedaż.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane