PKP SA planuje zaciągnąć kredyt na spłatę zadłużenia

  • PAP
opublikowano: 15-01-2018, 16:28
aktualizacja: 15-01-2018, 16:33

PKP SA zamierza zaciągnąć kredyt na spłatę zadłużenia; rozmowy w tej sprawie z bankami są już mocno zaawansowane - poinformował w poniedziałek dziennikarzy wiceprezes PKP SA Andrzej Olszewski.

"Jesteśmy bardzo mocno zaawansowani w rozmowach z bankami. Mamy pierwsze decyzje banków (...), chodzi o pozyskanie funduszy na spłatę zadłużenia, które przypada w tym roku" - powiedział Olszewski.

Wiceprezes poinformował, że w 2016 i 2017 roku PKP SA spłaciły już 1,2 mld zł zadłużenia. Do spłaty pozostaje około 440 mln zł.

Olszewski wyjaśnił, że pozyskanie kredytu jest potrzebne ze względu na planowany duży program inwestycyjny spółki. "Poprzednie płatności nie były związane z koniecznością pozyskania finansowania. Przy zakładanych projektach inwestycyjnych to finansowanie z banków jest potrzebne" - powiedział.

"Przewidujemy, że program inwestycji dworcowych, który planujemy zrealizować do 2023 roku ma wartość około 1,4 mld zł, z czego udział własny PKP SA będzie oscylował w okolicy 30 proc." - dodał.

Przypomniał, że również program budowy centrów logistycznych będzie wymagał dużych nakładów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PKP SA planuje zaciągnąć kredyt na spłatę zadłużenia