PKP sprzedają wieżowiec obok katowickiego Spodka

DI
24-07-2013, 11:18

Polskie Koleje Państwowe wystawiły na sprzedaż wieżowiec wraz z całym kompleksem biurowym, w którym dawniej mieściła się okręgowa dyrekcja kolei w Katowicach. Cena wywoławcza to 14,22 mln zł, informuje PKP.

Budynek ma 72 metry wysokości, nieco ponad 17 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej i jest położony w samym centrum Katowic. Kompleks budynków dawnej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych został wybudowany w 1974 r., a powierzchnia działki, na której się znajduje to 0,7246 hektara.

„Nieruchomość jest położona w bardzo dobrej i przeżywającej boom inwestycyjny lokalizacji. W sąsiedztwie budynku znajdują się nie tylko najbardziej kojarzona z Katowicami budowla, czyli katowicki Spodek, ale również Galeria Rondo Sztuki oraz wiele budynków o funkcji  hotelowej i biurowej. W perspektywie najbliższych lat w otoczeniu wieżowca byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych powstaną nowe budynki o funkcji kulturalnej i biznesowej takie jak Muzeum Śląskie czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe, co zdecydowanie zwiększa jej atrakcyjność dla przyszłych inwestorów”, głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / PKP sprzedają wieżowiec obok katowickiego Spodka