PKPP Lewiatan z ubolewaniem przyjęła francuskie "nie" dla konstytucji UE

Polska Agencja Prasowa SA
31-05-2005, 14:07

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan z ubolewaniem przyjęła francuskie "nie" dla konstytucji europejskiej, ponieważ odrzucenie konstytucji jest ciosem w ideę integracji - poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej prezes Konfederacji Henryka Bochniarz.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan z ubolewaniem przyjęła francuskie "nie" dla konstytucji europejskiej, ponieważ odrzucenie konstytucji jest ciosem w ideę integracji - poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej prezes Konfederacji Henryka Bochniarz.

    "Niepokoi nas przechodzenie nad francuskim +nie+ do porządku dziennego. Uważamy, że jest to wynik głębokiego kryzysu, w którym znajduje się Unia Europejska" - powiedziała Bochniarz.

    Jej zdaniem, konieczna jest ogólna debata, która ma pokazać, że przyczyną problemów Unii Europejskiej nie jest konkurencyjność nowych krajów członkowskich. Podkreśliła, że Polska powinna jak najszybciej zająć stanowisko wobec konstytucji UE, ponieważ brak stanowiska jest pośrednią akceptacją argumentów, które Francuzi wysuwali przeciwko konstytucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PKPP Lewiatan z ubolewaniem przyjęła francuskie "nie" dla konstytucji UE