Plakatowa historia Lotu

KG
opublikowano: 28-07-2019, 22:00

Lot jest jedną z dwunastu najstarszych linii lotniczych. Już od 90 lat samoloty z charakterystycznym żurawiem zaprojektowanym przez wybitnego artystę plastyka Tadeusza Gronowskiego docierają do odległych zakątków świata.

Firma od początku stawiała też na nowoczesną reklamę — w czasie 90 lat istnienia Lot wydał ponad 100 oryginalnych plakatów reklamowych zaprojektowanych przez wybitnych artystów: Janusza Grabiańskiego, Tomasza Rumińskiego, Macieja Hibnera, Janusza Stannego i wielu innych. W wakacje z plakatową historią firmy można się zapoznać — do 25 sierpnia 2019 r. — w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich (ogrodzenie wzdłuż Alej Ujazdowskich w Warszawie). Na wystawie znalazło się 50 najważniejszych plakatów historycznych Lotu i dwie prace wybrane w ubiegłorocznym konkursie rocznicowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu