Plany wrocławskiego lotniska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-01-2006, 14:20

Cztery nowe połączenia z Londynem planuje uruchomić w tym roku wrocławski port lotniczy im. Mikołaja Kopernika. Linie obsługiwać będzie irlandzki Ryanair, którego samoloty latają do brytyjskiej stolicy siedem razy w tygodniu.

Cztery nowe połączenia z Londynem planuje uruchomić w tym roku wrocławski port lotniczy im. Mikołaja Kopernika. Linie obsługiwać będzie irlandzki Ryanair, którego samoloty latają do brytyjskiej stolicy siedem razy w tygodniu.

    Samoloty Ryanaira latają do podlondyńskiego Stansted od wiosny ubiegłego roku. Połączenie okazało się takim sukcesem, że postanowiono uruchomić dodatkowe loty.

    "Nie jest jeszcze postanowione, że Irlandczycy otworzą nowe połączenie, bo z powodu strajku w Boeingu opóźnia się dostawa samolotów dla Ryanaira. Gdyby chcieli ruszyć z czterema dodatkowymi lotami w tygodniu, muszą się zdecydować do połowy stycznia. Jeżeli tego nie zrobią, wtedy ruszą latem" - powiedział PAP wiceprezes portu lotniczego Leszek Karwowski.

    Oprócz lotów do Londynu, Ryanair chce także uruchomić połączenia do Nottingham oraz do irlandzkich miast Shannon i Dublina. Z kolei WizzAir planuje latać do Dortmundu.

    Oprócz istniejących od dawna połączeń z Wrocławia do Warszawy, czy Monachium, od zeszłego roku można latać także do Mediolanu dzięki połączeniu obsługiwanemu przez Central Wings. Ta należąca do LOT-u firma także w 2005 r. otworzyła linię do Dublina.

    Wrocławski port lotniczy planuje rozpocząć rozbudowę lotniska i dworca. Kosztem 170 mln zł ma powstać nowy terminal o kadłubowej budowie, płyta postojowa, parking, magazyn paliw, wydłużony będzie pas startowy.

    Jeżeli w tym roku rozstrzygnie się konkurs na koncepcję lotniska i powstanie projekt, będzie można rozpisać przetarg na wykonanie. Jak zapewnia prezes Karwowski, w 2007 r. powinna się rozpocząć budowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane