Plast-Box przed fuzją

GRA
opublikowano: 09-01-2008, 00:00

Możliwe połączenie Plast-Boksu z producentem opakowań podbiło notowania spółki. Na szczegóły poczekamy jednak do połowy maja.

Możliwe połączenie Plast-Boksu z producentem opakowań podbiło notowania spółki. Na szczegóły poczekamy jednak do połowy maja.

Słupski producent plastykowych skrzyń i wiader zapowiadał, że jest blisko podpisania listu intencyjnego z dużą firmą z branży opakowań. Wreszcie podpisał. Chce się połączyć z jednym z największych w Polsce producentów specjalistycznych opakowań do transportu części samochodowych, elementów metalowych i skrzyń. Nazwa tego przedsiębiorstwa nie została ujawniona. Pod względem sprzedaży firma jest porównywalna do samego Plast-Boksu, który w 2006 r. osiągnął 51 mln zł obrotów.

— Jeśli chodzi o rentowność, to mogę jedynie powiedzieć, że branża, w której ta firma działa, jest bardzo zyskowna — mówi Waldemar Pawlak, członek zarządu Plast-Boksu.

Do 15 maja firmy zakończą due diligence. Wtedy poinformują, kiedy i jak transakcja zostanie sfinalizowana.

— Przeprowadzimy dużą emisję akcji, skierowaną do właścicieli tamtej firmy — wyjaśnia Waldemar Pawlak.

W maju dowiemy się też, do jakich zmian dojdzie we władzach połączonych spó- łek. Podany również zostanie termin walnego, które zatwierdzi fuzję. Operacja ma zostać domknięta w tym roku.

— Spodziewamy się ogromnych synergii. Dzięki połączeniu będziemy mogli wejść z opakowaniami na rynek samochodowy i AGD (teraz odbiorcami produktów są głównie firmy chemiczne i spożywcze — przyp. red.) — podkreśla Waldemar Pawlak.

— Czekamy na szczegóły — mówi Ludomir Zalewski, analityk DM PKO BP.

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na plany połączenia. Kurs Plast-Boksu rósł wczoraj nawet o 8,12 proc., do 18,89 zł. Obroty były jednak niewielkie jak na tę spółkę — właściciela zmieniło jedynie 0,7 proc. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu