Plast-Box szuka środków na modernizację

Zbigniew Marecki
30-12-2003, 00:00

Oprócz inwestycji w unowocześnienie fabryki słupska firma myśli o inwestycji na Ukrainie.

O Plast-Boksie, który wybiera się na warszawski parkiet, do tej pory niewiele było wiadomo. Producent wyrobów z tworzyw sztucznych, który w grudniu złożył prospekt, zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy.

— Decyzja o debiucie zapadnie w styczniu, a emisja jest przewidywana na początek lutego. Do obrotu trafi 650 tys. akcji — mówi Waldemar Pawlak, prezes Plast-Boxu.

Technologia w górę

Ile pieniędzy chce zdobyć założona przed 20 laty firma? Prezes mówi „o kilkunastu milionach złotych”. Nie wchodzi w grę pozyskanie inwestora strategicznego, główni właściciele Plast-Boxu — osoby fizyczne — zachowają kontrolę nad spółką. Środki z GPW zostaną przeznaczona na modernizację słupskiego zakładu.

Firma, która specjalizuje się w produkcji pojemników dla dużych odbiorców przemysłowych, m.in. z branż chemicznej i spożywczej, zainwestuje w nowe formy i maszyny. To ma pozwolić na obniżenie kosztów produkcji oraz podniesienie poziomu technologicznego fabryki. Odbiorcami produktów Plast-Boxu są m.in. Terranova, Henkel, Polifarb Wrocław Cieszyn, Polifarb Dębica oraz Nobiles Włocławek.

— Chcemy również zdobyć zamówienia od Śnieżki, która równocześnie z nami przygotowuje się do debiutu na giełdzie — mówi prezes Pawlak.

Głównym rywalem na krajowym rynku jest niemiecka firma Jocker z Kędzierzyna-Koźla.

Ukraińska karta

30 proc. produkcji spółki trafia na eksport — i to w obu kierunkach: na wschód i na zachód. Z tym pierwszym są związane konkretne plany.

— Od sześciu lat mamy partnera na Ukrainie, który jest naszym przedstawicielem. Planujemy, że razem z nim wybudujemy fabrykę, do której trafią maszyny wycofywane z zakładu w Słupsku. Chodzi o uniknięcie wysokich kosztów przewozu i ceł. Poza tym produkcja na Ukrainie jest tańsza niż w Polsce — mówi Waldemar Pawlak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Marecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Plast-Box szuka środków na modernizację