Plast-Box: W ciągu dwóch tygodni finał negocjacji z inwestorem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-07-2005, 20:15

Plast-Box zapowiada, że w ciągu dwóch tygodni powinny rozstrzygnąć się negocjacje z inwestorem finansowym w sprawie dokapitalizowania spółki - poinformował we wtorek PAP Waldemar Pawlak prezes Plast-Boksu.

Plast-Box zapowiada, że w ciągu dwóch tygodni powinny rozstrzygnąć się negocjacje z inwestorem finansowym w sprawie dokapitalizowania spółki - poinformował we wtorek PAP Waldemar Pawlak prezes Plast-Boksu.

"Z inwestorem branżowym sytuacja się wyjaśniła, bo nie doszliśmy do porozumienia. Obecnie prowadzimy rozmowy z inwestorem finansowym. Jest duża szansa, że będziemy mogli podnieść kapitał i doinwestować spółkę" - powiedział Pawlak.

O rozpoczęciu negocjacji z inwestorami spółka poinformowała w połowie marca. Plast-Box poinformował wtedy, że negocjuje sprzedaż swoich akcji należących do głównych akcjonariuszy.

Największymi akcjonariuszami Plast-Boksu są: prezes spółki Waldemar Pawlak posiadający 22,65 proc. głosów na WZA oraz członkowie zarządu Grzegorz Pawlak i Franciszek Preis,  posiadający po 22,34 proc. głosów na walnym Plast-Boksu.

Plast-Box zajmuje się przede wszystkim produkcją plastikowych wiader i skrzynek. Zysk netto Plast-Boksu w 2004 roku wyniósł 775.000 zł, zysk operacyjny 2,3 mln zł, a przychody 48 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu