Plast-Box zamierza uruchomić fabrykę na Ukrainie, prognozuje zysk za rok 2004

22-01-2004, 13:58

ISB: Planująca debiut na GPW spółka Plast-Box SA, zajmująca się produkcją opakowań, zamierza w 2004 roku uruchomić fabrykę na Ukrainie, poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki. Plast-Box zamierza także wypracować zysk netto w 2004 roku wobec straty w roku 2003.

„Za środki z emisji akcji zamierzamy pozyskać nowe maszyny produkcyjne, natomiast stary park maszynowy chcemy wykorzystać do wybudowania fabryki na Ukrainie, gdzie niewiele inwestując możemy stać się poważnym graczem na rynku” – powiedział w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Waldemar Pawlak.

Spółka prognozuje, że fabryka na Ukrainie przyniesie w tym roku ok. 3 mln zł przychodów.

Plast-Box zamierza z emisji akcji pozyskać ok. 14 mln zł, które chce wykorzystać na zakup nowych maszyn i zwiększenie kapitału obrotowego. Spółka zaoferuje na początku lutego 650 tys. akcji w publicznej ofercie, z czego 520 tys. w transzy instytucjonalnej.

Oferującym akcje jest Bankowy Dom Maklerski, który wycenia akcje spółki na 27,7 zł za walor.

Przedstawiciele spółki prognozują także wypracowanie przez spółkę zysku netto w wysokości 3,115 mln zł wobec prognozowanej straty za rok 2003 wynoszącej 1,99 mln zł. Prognozowane przychody na rok 2004 to 49,7 mln zł wobec przewidywanych 42,3 mln zł w ubiegłym roku.

„Strata za rok 2003 była spowodowana niekorzystnymi kursami walutowymi. W związku z tym dokonaliśmy przewalutowania naszych kredytów w euro na złotówki” – powiedział Dariusz Wilczyński, dyrektor finansowy spółki.

Prezes Pawlak poinformował także, że spółka nie zamierza w ciągu najbliższych trzech lat wypłacać dywidendy.

„Będziemy o tym rozmawiać z akcjonariuszami, ale chcemy zyski przeznaczać na inwestycje” – powiedział Pawlak.

Plast-Box nie wyklucza akwizycji na rynku opakowań spożywczych, ale na razie nie ma konkretnych planów w tym zakresie.

Spółka posiada ok. 16% udziałów w rynku wiader i 11% w rynku skrzynek. Oba te rynki są warte łącznie ok. 175 mln zł.

Po emisji, przy założeniu, że spółka sprzeda wszystkie oferowane akcje, nowi akcjonariusze będą posiadać 43,6% udziałów w spółce. Pozostali akcjonariusze to osoby fizyczne i niemiecka spółka Bekuplast GmbH. (ISB)

qk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Plast-Box zamierza uruchomić fabrykę na Ukrainie, prognozuje zysk za rok 2004