Plastivan wyda 1,5 mln zł na rozbudowę fabryki w Biskupicach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-03-2006, 20:47

Rozbudowę fabryki w Biskupicach pod Poznaniem nakładem ponad 1,5 mln zł rozpocznie w marcu firma Plastivan Polska - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor zarządzający tej firmy Mikołaj Przybyła.

Rozbudowę fabryki w Biskupicach pod Poznaniem nakładem ponad 1,5 mln zł rozpocznie w marcu firma Plastivan Polska - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor zarządzający tej firmy Mikołaj Przybyła.

Pierwszy etap rozbudowy zakładu zakłada zakup nowych linii technologicznych oraz budowę silosów do przygotowywania granulatu z PCV. "Inwestycja w nową linię produkcyjną oraz w silosy to odpowiedź na znaczący wzrost zainteresowania oferowanym przez nas aktualnie asortymentem. Zwiększenie produkcji wymusiła na nas także duża popularność naszych produktów na rynkach wschodnich (...)" -  powiedział PAP Mikołaj Przybyła.

Plastivan Polska jest oddziałem belgijskiej firmy Plastivan NV, która zajmuje się produkcją i dystrybucją profili budowlanych i wykończeniowych z PCV.

Na polskim rynku Plastivan działa od 1993 r. Początkowo siedziba znajdowała się w Warszawie. W styczniu 2001 r. w Biskupicach koło Poznania wybudowany został za 8 mln zł nowoczesny zakład produkcyjny wraz z zapleczem magazynowym.

Plastivan Polska podpisał w 2005 r. umowy, na podstawie których produkty Plastivanu znacząco zwiększyły swoją obecność na rynku litewskim, pojawiając się jednocześnie w Estonii, Czechach, na Słowacji, Bułgarii, Mołdawii i Rumunii. Eksport polskiej odnogi belgijskiego koncernu Plastivan NV - firmy Plastivan Polska rośnie systematycznie od dłuższego czasu.

Udział eksportu w sprzedaży Plastivan Polska wyniósł w 2004 r. 3 proc., a w roku 2005 18,5 proc. W Plastivan Polska pracuje obecnie 25 pracowników, po inwestycji zatrudnienie wzrośnie o kilka osób. W 2004 r. firma miała przychody w wysokości 21,65 mln zł, prognoza na 2005 zakładała przychody na poziomie 23,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane