Platforma NextGeneration - platforma nie tylko transakcyjna

Materiał partnera
opublikowano: 06-11-2015, 10:12

Platforma transakcyjna NextGeneration oferowana przez CMC Markets to innowacyjne oprogramowanie zaprojektowane tak, aby w jak największym stopniu ułatwić inwestorom zawieranie transakcji. Zapewnia ona dostęp do ponad 10 tysięcy instrumentów, w tym polskich i zagranicznych akcji, indeksów, towarów, walut oraz obligacji, zarówno poprzez CFD jak i Kontrakty Ekspresowe. Oprócz funkcji transakcyjnej platforma pełni również rolę rozbudowanego narzędzia analitycznego, pozwalającego na analizę rynku, zarówno od strony fundamentalnej, jak i technicznej. Jest to w chwili obecnej najbardziej zaawansowane technologicznie oprogramowanie inwestycyjne, co więcej dostępne w pełni w języku polskim.

Po pierwsze – przejrzystość
CMC Markets postawił sobie za cel zmaksymalizowanie przejrzystości przeprowadzanych transakcji. Dlatego też 100% zleceń wykonywanych jest automatycznie, bez pośrednictwa dilera lub potrzeby akceptacji transakcji ze strony brokera. Głębokość rynku jest odwzorowana w „Drabince Cenowej”, czyli tabeli, w której wyświetlane jest do dziesięciu ofert kupna i sprzedaży. Dzięki temu Klient w każdym momencie ma pełen wgląd w obraz rynku i wie, po jakiej cenie będzie zrealizowane jego zlecenie. Co ciekawe, drabinka cenowa dostępna jest również w historii zrealizowanych zleceń, dzięki czemu można sprawdzić jak duża była płynność na rynku w momencie realizowania zlecenia.

Po drugie – elastyczność
Platforma NextGeneration zapewnia niedostępną dotychczas w Polsce elastyczność w zawieraniu transakcji. Oferowane wielkości transakcyjne zaczynają się od setnych tysięcznych lota na rynku Forex oraz dziesięciotysięcznych części wartości kontraktów indeksowych oraz surowcowych. Umożliwia to nie tylko otwieranie bardzo małych pozycji, ale przede wszystkim zapewnia pełną kontrolę nad wielkością swojej pozycji, znacznie ułatwiając kluczowe w inwestowaniu zarządzanie ryzykiem.

 

Po trzecie  - personalizacja
Platforma firmy CMC Markets umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb inwestora na niedostępnym dotąd poziomie. Dotyczy to nie tylko wyglądu ekranu, możliwości tworzenia własnych układów roboczych czy list obserwowanych instrumentów, ale przede wszystkim ustawień transakcji. Można je różnicować dla poszczególnych grup aktywów, czy nawet osobno dla każdego z 10 tysięcy dostępnych instrumentów finansowych. Inwestor ma np. możliwość ustawienia domyślnych poziomów dla poszczególnych zleceń, wyboru niestandardowego sposobu ich aktywacji, czy też wyboru metody rozliczania kontraktów terminowych. Dopełnieniem tego jest możliwość wyboru zachowania się platformy w sytuacji, gdy wartość rachunku osiągnie poziom niewystarczający na pokrycie depozytu zabezpieczającego, a także możliwość samodzielnego włączenia lub wyłączenia opcji otwierania pozycji przeciwstawnych. W przypadku większości brokerów warunki te są z góry narzucone inwestorom, natomiast CMC Markets daje możliwość ich pełnej personalizacji.

Po czwarte – zaawansowane narzędzia  analityczne
CMC Markets udostępnił sowim klientom szereg rozwiązań, mających na celu ułatwienie identyfikacji okazji inwestycyjnych. Już sama Biblioteka Instrumentów, czyli lista oferowanych przez CMC Markets rynków, pełni rolę filtra pozwalającego na wyszukiwanie instrumentów o różnej zmienności cen lub zyskowności w wybranych zakresach czasowych, co osobom przyjmującym różne horyzonty inwestycyjne pozwoli wybrać najbardziej odpowiednie dla nich rynki.

Ponadto klienci mogą skorzystać ze Skanera Formacji, innowacyjnego narzędzia pozwalającego na automatyczne identyfikowanie tworzących się formacji analizy technicznej. Skuteczność tego narzędzia przekracza 70%, co oznacza, że po wybiciu ze wskazanej formacji w 7 na 10 przypadków został osiągnięty prognozowany przez system poziom cen.

Ciekawym narzędziem jest również odzwierciedlająca nastroje rynkowe funkcja „Pozycje Klientów CMC”. Daje ona wgląd w dane dotyczące tego, jaki odsetek inwestorów zajmuje pozycje na wzrost lub na spadek ceny danego instrumentu, licząc liczbę lub wartość otwartych pozycji. Dodatkowo istnieje możliwość filtrowania wyników tylko dla najskuteczniej inwestujących klientów CMC Markets.

 

Ponadto do dyspozycji Klientów jest bardzo rozbudowany kalendarz makroekonomiczny, umożliwiający ustawienie alertów dla interesujących publikacji oraz wiadomości Reuters w języku polskim. Całość tworzy pakiet funkcji, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających i zaawansowanych inwestorów.

 

 

Inwestując z lewarem możesz stracić więcej niż depozyt. Więcej w informacji o ryzyku na stronie www.cmcmarkets.pl

Informacja prawna
Informacje zawarte w niniejszym komentarzu rynkowym mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią reklamy, oferty ani rekomendacji do zakupu lub sprzedaży produktów finansowych. Wszelkie informacje publikowane przez CMC Markets UK Spółka Akcyjna Oddział  w Polsce nie stanowią czynności w zakresie doradztwa inwestycyjnego ani finansowego. W przypadku, kiedy w treści komunikatu prezentowane są historyczne wyniki inwestycyjne produktów finansowych, nie ma gwarancji ich osiągnięcia w przyszłości. CMC Markets UK plc oraz CMC Markets UK Spółka Akcyjna  Oddział w Polsce nie ponoszą odpowiedzialności za straty poniesione, bezpośrednio lub pośrednio, w związku z działaniami podjętymi na podstawie treści komentarza. CMC Markets UK Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Emilii Plater 53, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS 0000575015, oddział spółki CMC Markets UK plc z siedzibą w 133 Houndsditch, Londyn EC3A 7B, zarejestrowanej w Anglii i Walii pod numerem 0244840, nadzorowanej przez Financial Conduct Authority, wpisanej do rejestru firm inwestycyjnych pod numerem 173730.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Platforma NextGeneration - platforma nie tylko transakcyjna