Play: Możesz zmienić zdanie

Materiał partnera
04-04-2016, 16:12

Pojawił się jeszcze jeden powód, by przenieść swój biznes do Play. Jeśli w ciągu 30 dni od podpisania umowy stwierdzisz, że wolałbyś inny smartfon, inną ofertę lub po prostu chcesz się wycofać – możesz to zrobić. Pozwala na to nowy program Fair Play.

Telefon, smartfon, tablet, laptop z mobilnym Internetem potrafią przedsiębiorcy zastąpić całe biuro. Nic dziwnego, że właściciele małych i średnich firm poszukują najkorzystniejszych dla siebie ofert i w ten sposób często trafiają do Play. Teraz dostają dodatkowy argument, by to zrobić – program Fair Play, który pozwala na zmianę zakupionej oferty, zmianę urządzenia lub nawet całkowitą rezygnację w ciągu 30 dni od podpisania umowy z Play. Program obejmuje wszystkie oferty abonamentowe – i te dla osób indywidualnych, i te dla biznesu, pod warunkiem, że zostały zawarte po 17 marca. Możesz zmienić zdanie – to twój przywilej i prawo. 

Innowacja w usługach

Ten rewolucyjny program pozwala zminimalizować ryzyko wybrania niedopasowanej oferty lub urządzenia. W ciągu 30 dni wszyscy – także przedsiębiorcy – mogą przekonać się o zaletach (lub wadach) swojego wyboru – i zmienić go na optymalny dla siebie. Dotyczy to także osób i firm, które zdecydowały się na wybór oferty Play Internet. Więc jeśli po kilku dniach dojdziesz do wniosku, że twoje urządzenie nie spełnia oczekiwań, bez problemu możesz wymienić sprzęt – w tym samym salonie, w którym podpisałeś umowę. Pierwsza zasada – każdy numer może zmienić ofertę, urządzenie, bądź jedno i drugie naraz. Jeśli przedsiębiorca ma kilka lub kilkanaście numerów, oczywiście może dokonać zmiany dla każdego z nich.

- Kluczowym terminem w polskim biznesie jest ostatnio innowacja. Tak właśnie określamy nowa ofertę Play – to innowacja w branży telekomunikacyjnej, choć jej założenia znane są już w innych branżach. Z podobnych rozwiązań korzystają już najwięksi w biznesie – choćby Zalando, Sprint czy Braun. Chcemy wyznaczać i powielać nowe standardy – mówił podczas konferencji prasowej Bartosz Dobrzyński, szef marketingu Play.

Dodaje, że dla konsumenta decyzja o związaniu się umową z operatorem jest jedną z ważniejszych. Można dodać, że podobnie jest także w przypadku przedsiębiorcy, bo nie tylko decyduje o kosztach, ale liczy się także niezawodność, szybkość korzystania z Internetu, roaming, elastyczność i specyfika biznesu, który prowadzi. Dlatego tym ważniejsze jest dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb. Z operatorem wiążemy się zwykle co najmniej na rok, dlatego ważne jest, by tę ofertę przemyśleć. Równie istotny jest wybór urządzenia, które potrafi coraz więcej i staje się najważniejszym narzędziem przedsiębiorcy. Czasem nawet najbardziej wnikliwe porównania parametrów czy blogowe recenzje nie wystarczą, by wyrobić sobie właściwą opinię na temat możliwości urządzenia, przyjazności użytkowania czy choćby wytrzymałości baterii. Czasem trzeba przekonać się o tym na własnej skórze. Dlatego właśnie zapraszamy przedsiębiorców do skorzystania z programu Fair Play. -

Nie jest to całkowicie darmowe. Działa to podobnie, jak w przypadku znanego już rozwiązania, wykorzystywania samochodów do jazdy testowej, które muszą być potem traktowane jak używane – tłumaczył Bartosz Dobrzyński. 

Jasne zasady

A więc co jest darmowe, a co nie? Aby zmienić umowę, są pewne warunki. Po pierwsze, klienci przedłużający umowę w ramach aneksu nie mogą odstąpić od umowy, mogą jednak skorzystać ze wszystkich innych propozycji oferowanych w ramach Fair Play – czyli wymiany urządzenia lub zmiany umowy. Po drugie, umowa, na którą klient chce przejść w ciągu 30 dni, musiała znajdować się w cenniku w dniu podpisywania przez niego umowy. Oznacza to tyle, że nie można skorzystać z oferty wprowadzonej później. Nie można też zmienić oferty indywidualnej na biznesową (ani odwrotnie).

Nie trzeba obawiać się zmiany abonamentu na wyższy, ani na niższy. Obie te zmiany są bezpłatne. Może jedynie okazać się, że trzeba pokryć różnicę w cenie urządzenia, ponieważ ostateczna cena będzie tą, która obowiązywała w danej taryfie w dniu podpisania umowy. W wypadku zmiany abonamentu na niższy może to oznaczać dopłatę do ceny urządzenia, w wypadku zmiany na wyższy – może okazać się, że to Play zwraca ci pieniądze. Tak więc, jeśli w pierwszym wybranym abonamencie smartfon kosztował 299 zł, a w nowym 699 – trzeba dopłacić. Jeśli było odwrotnie, klient odzyska różnicę w cenie. Nie ma też ryzyka, że dostanie urządzenie, które zwrócił ktoś inny – te będą w czytelny sposób oznaczone. Anulowanie umowy kosztuje 99 zł.

Tylko w salonie

Może okazać się, że w trakcie pierwszych 30 dni klient dojdzie do wniosku, że chce zmienić zarówno ofertę, jak i urządzenie. Jest to oczywiście możliwe, z zachowaniem opisanych wcześniej zasad (pamiętajmy, że zmiany można dokonać tylko raz). Obowiązuje jednak opłata za korzystanie z urządzenia. Jej wysokość to 49 zł, 99 zł, 149 zł lub 399 zł z VAT (zależnie od grupy cennikowej, do której zostało zakwalifikowane urządzenie). Wysokość opłaty obowiązującej w przypadku konkretnego urządzenia jest dostępna w Cenniku Telefonów, Modemów i Zestawów bez Promocji. Można przetestować najtańszą Lumię lub popracować na iPhone, żeby przekonać się, czy warto dołączyć do fanów urządzeń z jabłuszkiem. Trzeba pamiętać, żeby zachować pudełko i wszystkie akcesoria. Normalne ślady użytkowania są oczywiście dopuszczalne, ale sprzedawca ma prawo nieprzyjęcia urządzenia, jeśli będzie ono niesprawne lub poważnie uszkodzone.

I przypominamy jeszcze raz, że oferta obowiązuje wyłącznie w salonach, a zmian należy dokonać w tych samych salonach, w których podpisaliśmy umowę. Nie można skorzystać z oferty, korzystając z oferty w naszym sklepie internetowym (tam nadal obowiązuje 14-dniowy okres wymiany lub zwrotu), ani podpisując umowę u doradcy biznesowego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Play: Możesz zmienić zdanie