Play nie boi się nowych stawek

MEW
opublikowano: 10-07-2012, 00:00

Operator zdobywa klientów i poprawia przychody. Chce nadal rosnąć — wbrew zmianom zasad rozliczeń międzyoperatorskich.

Play miał 7,8 miliona klientów na koniec czerwca, co oznacza wzrost o 32 proc. w porównaniu z końcem drugiego półrocza 2011 r. Przychody operatora również wzrosły o 33 proc., do 1,6 mld zł. Spółka nie podała wskaźników rentowności.

— Spodziewamy się, że będziemy kontynuować wzrost, choć raczej nie będzie to 33-procentowy poziom — mówi ogólnikowo Jorgen Bang-Jensen, prezes P4, operatora sieci Play.

Wpływ EURO 2012 na wyniki operatora był stosunkowo niewielki. Wcześniej firma doradczaAudytel szacowała, że efekt imprezy będzie jednym z głównych czynników odpowiadających za 5-procentowy wzrost rynku telekomunikacyjnego (liczonego wraz z płatną telewizją) w tym roku.

— Zwiększyły się wpływy z roamingu międzynarodowego, bo część naszych klientów wyjechała za granicę, by uniknąć najazdu kibiców. Ale nie były to znaczące wpływy w skali kwartału — mówi Jorgen Bang-Jensen.

Spółce pomaga też współpraca z partnerami hurtowymi, takimi jak kablówki, czy ostatnio ogłoszona umowa z Canal Plus, w ramach której Play dostarcza operatorom usługi mobilne. Dzięki takim umowom Play niweluje spadek wpływów hurtowych spowodowany obniżkami stawek międzyoperatorskich MTR. Ale operator konsekwentnie deklaruje, że nie jest zainteresowany wprowadzeniem usługi telewizyjnej do oferty na szerszą skalę.

Przyszłoroczna obniżka stawek międzyoperatorskich MTR, która zniesie korzystną dla Playa asymetrię w rozliczeniach między operatorami, może spowolnić wzrost P4. Spółka przygotowała się na to, wprowadzając tzw. Formulę 4.0 z ryczałtowymi rozmowami i esemesami w cenie usługi, i zapewnia, że nie boi się nowych zasad rozliczeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Play nie boi się nowych stawek