Play, Winiary i Pepsi z największym zasięgiem

  • DI
opublikowano: 30-03-2019, 12:44

Gemius udostępnił możliwość śledzenia kampanii wideo konkurentów w różnych rodzajach mediów. Na razie największy zasięg ma Play.

Gemius uruchomił narzędzie gemiusAdReal w nowej cross-mediowej wersji, dzięki której użytkownicy mogą sprawdzić i porównać działania promocyjne wszystkich aktywnych reklamodawców na różnych platformach - od telewizji, poprzez komputery stacjonarne, a na urządzeniach mobilnych kończąc.  

Zobacz więcej

Pięć marek z największym zasięgiem wideo

Źródło: Gemius

- Do tej pory w planowaniu działań marketingowych i lokowaniu budżetów należało posiłkować się różnymi danymi z różnych źródeł. Wówczas nie mieliśmy pewności, czy dobrze liczymy dotarcie do odbiorców, nie wiedzieliśmy, czy wśród 2 mln osób, które obejrzały reklamę w telewizji mamy 500 tys. czy też 0 osób, które widziały tę reklamę również na YouTubie w swoim telefonie czy na portalu horyzontalnym na swoim PC. Teraz mamy możliwość łączenia ze sobą tych informacji, dzięki czemu marketerzy mogą planować swoje działania z o wiele większą efektywnością i lokować budżety w taki sposób, by realnie dotrzeć do jak największej liczby odbiorców jak najmniejszym kosztem - tłumaczy Lucyna Koba, dyrektor odpowiedzialna za rozwój biznesu w Gemiusie.  

Firma udostępniła też ranking pięciu topowych marek o najwyższym całkowitym zasięgu reklam wideo we wszystkich objętych badaniem mediach. W dniach 22-28 marca najlepszy wynik miał Play, który wyprzedzał Winiary i Pepsi. Reklamę wideo marki Play zobaczyło przynajmniej raz ponad 73 proc. internautów. 

W badaniu dostępne są dane dla reklam wyświetlanych w 36 kanałach telewizyjnych oraz w najpopularniejszych aplikacjach mobilnych (Facebook, YouTube, Instagram), a także na komputerach osobistych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy