Plaza Centers kupiła 51 proc. w bułgarskim projekcie deweloperskim za 7,14 mln EUR

ISB
opublikowano: 03-02-2009, 14:02

Spółka Plaza Centers - Izraelski deweloper centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej i w Indiach, zarejestrowany w Holandii i notowana w Londynie i Warszawie - kupiła pakiet 51% udziałów w projekcie deweloperskim zlokalizowanym w Sofii, poinformowała spółka w komunikacie. Wartość transakcji to 7,14 mln euro w gotówce i długu.

"Plaza kupiła 51-proc. udział w projekcie od lokalnego dewelopera za łącznie 7,14 mln euro. Opłata składa się z 2,78 mln euro płatności gotówkowej oraz z przejęcia 4,36 mln euro długu stanowiącego 51% zadłużenia całego projektu" - czytamy w komunikacie. Plaza Centers otrzymała też prawo do zakupu kolejnych 24% udziałów w ciągu sześciu miesięcy od rozpoczęcia prac konstrukcyjnych.

Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na 2010 r. Projekt o powierzchni 75 tys. m.kw. ma obejmować zarówno powierzchnię biurową, jak i handlową, a także parkingi. Projekt jest zlokalizowany 2,7 km od centrum stolicy Bułgarii.

Od listopada 2006 roku Plaza Centers jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange), a od 19 października 2007 roku - także na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Plaza Centers NV jest pośrednią własnością Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (Izrael) i na NASDAQ Global Market w USA. Plaza Centers należy do grupy spółek Europe Israel, kontrolowanej przez założyciela, Mordechaja Zissera. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Plaza Centers kupiła 51 proc. w bułgarskim projekcie deweloperskim za 7,14 mln EUR