Plaza Centers sprzedało centrum handlowo-rozrywkowe w Serbii za 38,6 mln EUR

ISBnews
opublikowano: 02-10-2014, 13:56

Plaza Centers sfinalizowało sprzedaż centrum handlowo-rozrywkowego Kragujevac Plaza w Serbii za 38,6 mln euro, tj. po cenie zgodnej z wartością księgową, podała spółka.

"Po spłacie związanego z transakcją zadłużenia bankowego w wysokości ok. 28,2 mlneuro, spółka uzyska ze sprzedaży ok. 10,4 mln euro. 75% środków netto ze sprzedaży zostanie przekazane obligatariuszom spółki w czwartym kwartale tego roku jako wcześniejsza spłata obligacji, zgodnie z planem restrukturyzacji spółki" - czytamy w komunikacie.

Centrum w Serbii, wynajęte obecnie w 99%, zostało otwarte w marce 2012 r.

"Sprzedaż tego obiektu - 27. centrum od początku naszej działalności - jest zgodna z naszą obecną strategią realizowania wartości z aktywów, które zbliżają się do pełni swojego potencjału, aby zredukować zadłużenie i wykorzystać kapitał do nowych przedsięwzięć" - powiedział prezes Plaza Centers Ran Shtarkman, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że wcześniej sprzedaż Kragujevac Plaza planowana była na 2016 r.

Plan restrukturyzacji spółki przewiduje m.in. opóźnienie płatności kapitałowych obligacji serii A i B o co najmniej 3,5 roku, jak również możliwość wcześniejszej spłaty w przypadku sprzedaży aktywów przez spółkę.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane