Plichta: od wtorku Amber Gold zacznie wypłacać pieniądze

PAP
06-08-2012, 10:50

Od wtorku Amber Gold zacznie wypłacać klientom ich środki pieniężne, wypłata może potrwać 3 dni robocze - poinformował na poniedziałkowej konferencji prezes Amber Gold Marcin Plichta.

"W chwili obecnej sytuacja wygląda w następujący sposób: Amber Gold nie ma rachunku bakowego, w dniu dzisiejszym rachunek bankowy zostanie założony. Od jutra powinniśmy operacyjne rozpocząć wypłatę środków klientom" - powiedział Plichta. Dodał, że wypłata środków może potrwać 3 dni robocze.

Marcin Plichta powiedział, że jego firma jest w stanie spłacić wszystkich swoich klientów. Udowodnimy to we wtorek, powiedział.

"Prowadzimy w chwili obecnej jeszcze rozmowy z bankiem (ws. założenia konta bankowego - PAP) i nie chcemy, żeby te rozmowy zostały zakończone fiaskiem. Jutro zostanie wydane stosowane oświadczenie" - zapowiedział Plichta na poniedziałkowej konferencji prasowej. Nie zdradził jednak, o jaki bank chodzi.

Powiedział też, że spółka nie rozważa złożenia wniosku o upadłość.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Plichta: od wtorku Amber Gold zacznie wypłacać pieniądze