PLL LOT podtrzymuje cel 70 mln zł zysku z działalności podstawowej w 2014 r.

ISBnews
opublikowano: 02-10-2014, 09:32

Zysk Polskich Linii Lotniczych LOT z działalności podstawowej powinien sięgnąć w tym roku 70 mln zł, poinformował prezes Sebastian Mikosz.

"Cały czas podtrzymuję cel 70 mln zł z działalności podstawowej na plusie. Co do zysku netto, to tego nie wiemy, bo to będzie w dużej mierze zależało od różnic kursowych" - powiedział Mikosz dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI).

Na początku września spółka informowała, że po 8 miesiącach tego roku osiągnęła dodatni wynik na działalności podstawowej.

Zapytany o to, czy pozytywna decyzja Komisji Europejskiej w sprawie planów restrukturyzacji dla spółki i pomocy publicznej wpłynęły na przyspieszenie wyboru inwestora dla PLL LOT, Mikosz powiedział, że to jest temat, w którym nie będzie się wypowiadał, ponieważ każda taka wypowiedź może zaszkodzić temu procesowi.

PLL LOT zakończyły ubiegły rok niewielką stratą na działalności podstawowej - w wysokości ok. 4 mln zł. Był to wynik i tak o 138 mln zł lepszy od zakładanego w Planie Restrukturyzacji. 2013 rok był też pierwszym od lat, w którym LOT odnotował zysk netto. Wyniósł on 26 mln zł.

Proces restrukturyzacji spółki kończy się formalnie pod koniec 2015 roku. Do tego czasu LOT nie może otwierać nowych połączeń. Pierwsze z nich - zwłaszcza długodystansowe - zamierza jednak ogłosić już na początku przyszłego roku. Obecnie dopracowywana jest długoterminowa strategia firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane