Płynność nadal w cenie

PIOTR SZULEC główny ekonomista Pioneer Pekao TFI
opublikowano: 04-10-2012, 00:00

Komentarz ekonomisty Pioneer Pekao

Cały czas wydaje się, że umiarkowanie pozytywne nastawienie do akcji i elastyczne reagowanie na to, co się dzieje na rynku poprzez zwiększanie lub zmniejszanie alokacji, jest najlepszą strategią.

Patrząc na fundamenty, akcje są nadal relatywnie tanie, jednak potrzebują większej płynności na rynkach finansowych i przede wszystkim poprawy sytuacji gospodarczej w strefie euro, aby zbliżyć się do swoich wartości godziwych. W cenie powinny być spółki duże i płynne, bo to one pozwalają szybko reagować na zmiany rynkowe.

Momentu zwrotnego dla panującego trendu upatrywałbym dopiero w chwili, kiedy zobaczymy poprawę (zmianę kierunku) w odczytach wskaźników wyprzedzających, szczególnie chińskiego PMI czy niemieckiego IFO, ale rynki i inwestorzy często lubią wcześniej zajmować pozycje i wyprzedzać tego typu zdarzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIOTR SZULEC główny ekonomista Pioneer Pekao TFI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu