Płytki głęboki zawód

KZ, ABC
opublikowano: 22-03-2006, 00:00

Choć sektor jest obiecujący, to bardzo... nierówny.

W branży materiałów budowlanych na wyróżnienie zasługuje Koelner, dolnośląski producent mocowań, który już jest czwartym graczem w Europie, a ma ambicję wskoczyć na drugą pozycję podium. Spółka ma jasno sprecyzowaną strategię zarówno rozwoju dotychczasowego biznesu, jak i przejęć innych podmiotów. Kurs napędzają także oczekiwania związane z efektami uruchomienia produkcji w Rosji i synergią z przejętych już spółek. Akcje firmy są już bardzo drogie i uwzględniają dobre perspektywy na najbliższe lata, jednak niewykluczone, że strategia, jaką spółka ma przedstawić pod koniec drugiego kwartału, powinna przynieść kilka pozytywnych zaskoczeń.

Słabo na tle branży prezentuje się natomiast Opoczno. Nowy zarząd — w przeciwieństwie do poprzedniego — skupił się nie na zwiększaniu mocy produkcyjnych, bo te i tak są bardzo duże, ale na marketingu i usprawnieniu sieci dystrybucji. Poniesiono w związku z tym spore nakłady i koszty te obciążać będą wyniki nie tylko kończącego się kwartału, ale także kolejnego. Pytanie, czy nakłady te się zwrócą? Już wyniki za pierwsze trzy miesiące roku powinny pokazać, czy sprzedaż choć w minimalnym stopniu drgnęła. Jeśli nie, to i tak na razie trudno się spodziewać większych zmian kursu. Złe wiadomości są uwzględnione w cenie akcji, na lepsze trzeba będzie dłużej poczekać. KZ, ABC

Artur Iwański, analityk Erste Securities

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ABC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu