PM ma umowę na objęcie 51% akcji Energomontaż-Północ

(Tadeusz Stasiuk)
17-10-2006, 18:53

Polimex-Mostostal zawarł umowę z Sices International oraz Gloria S.a.r.l. na objęcie łącznie 51,0% akcji Energomontaż –Północ, należących do tych spółek. Parytet wymiany akcji Energomontaż-Północ na akcje Polimex-Mostostal będzie wynosił 5,3 akcji Energomontażu za jedną akcję Polimexu, podała spółka w komunikacie we wtorek.

Polimex-Mostostal zawarł umowę z Sices International oraz Gloria S.a.r.l. na objęcie łącznie 51,0% akcji Energomontaż –Północ, należących do tych spółek. Parytet wymiany akcji Energomontaż-Północ na akcje Polimex-Mostostal będzie wynosił 5,3 akcji Energomontażu za jedną akcję Polimexu, podała spółka w komunikacie we wtorek.

Zgodnie z umową Polimex-Mostostal przejmie od Sices International B.V. z siedzibą w Holandii 6.067.000 akcji spółki Energomontaż-Północ, stanowiących 25,46 % w kapitale zakładowym i głosach na WZA spółki, a od spółki Gloria S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu 6.085.000 akcji Energomontaż-Północ, stanowiących 25,54 % w kapitale zakładowym i głosach na WZA tej spółki.

Strony ustaliły, że parytet wymiany akcji Energomontaż-Północ na akcje Polimex-Mostostal będzie wynosił 5,3 akcji Energomontaż-Północ za jedną akcję Polimex-Mostostal.

"Sices International i Gloria zainteresowane wniesieniem aportu w postaci wszystkich posiadanych akcji spółki Energomontaż-Północ do Polimex-Mostostal, zobowiązały się (…) do objęcia nowo wyemitowanych akcji Polimex-Mostostal i opłacenia ich aportem w postaci posiadanych akcji Energomontaż-Północ zgodnie z ustalonym parytetem wymiany" - napisano w komunikacie.

Decyzję o emisji nowych akcji, które stanowić będą po ponad 5% w kapitale zakładowym Polimex –Mostostal wyemitowanych dla Sices International oraz dla Gloria S.a.r.l, musi podjąć ZWZ Polimexu.

„Polimex-Mostostal SA zobowiązał się do: 1) zwołania Walnego Zgromadzenia Spółki z porządkiem obrad obejmującym uchwałę w przedmiocie nabycia przez Sices International B.V. i Gloria S.a.r.l. wskazanej emisji akcji Polimex-Mostostal S.A.; 2) rekomendowania akcjonariuszom Polimex-Mostostal S.A. głosowania za podjęciem uchwały w przedmiocie nabycia; 3) wystąpienia do Prezesa UOKiK z wnioskiem o wydanie zgody na uzyskanie kontroli nad spółką Energomontaż-Północ SA”- czytamy w komunikacie.

W przypadku nie dojścia do skutku planowanego nabycia akcji Energomontaż-Północ przez Polimex do 31 sierpnia 2007 roku, Sices International i Gloria S.a.r.l. we współpracy ze spółką zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań mających na celu umożliwienie Polimexowi sprzedaż dotychczas posiadanych akcji Energomontaż-Północ.

Polimex-Mostostal miał w pierwszym półroczu 2006 roku 26,12 mln zł zysku wobec 19,69 mln zł zysku rok wcześniej, przy obrotach odpowiednio 683,60 mln zł wobec 576,18 mln zł.(ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PM ma umowę na objęcie 51% akcji Energomontaż-Północ