PMI polskiej gospodarki wzrósł w październiku do 52,1 pkt

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 10:33

Wskaźnik ABN AMRO Polska PMI, który jest sumarycznym miernikiem kondycji sektora przemysłowego, wzrósł  w październiku do 52,1 pkt z 51,8 pkt we wrześniu - podał w środę badający koniunkturę ABN AMRO.

Wskaźnik ABN AMRO Polska PMI, który jest sumarycznym miernikiem kondycji sektora przemysłowego, wzrósł  w październiku do 52,1 pkt z 51,8 pkt we wrześniu - podał w środę badający koniunkturę ABN AMRO.

    "Dane z najnowszego badania wskazują, że kondycja sektora przemysłowego polskiej gospodarki poprawiła się po raz piąty z rzędu. Wskaźnik ABN AMRO Polska PMI, który jest sumarycznym miernikiem kondycji sektora przemysłowego, zarejestrował w październiku wartość 52,1, sygnalizując najszybsze tempo wzrostu ostatnich dwunastu miesięcy" - napisano w komentarzu do badania.

    "Październikowe wskazania PMI utrzymują nas w przekonaniu, że ożywienie gospodarcze w Polsce zdecydowanie się umacnia" - powiedział cytowany w komentarzu Zsolt Papp, ekonomista z Banku ABN AMRO.

    Wyniki indeksu znajdujące się powyżej wartości 50,0 oznaczają poprawę lub wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca, natomiast poniżej 50,0 oznaczają pogorszenie lub spadek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane