PMI rośnie zgodnie z oczekiwaniami, złoty nie reaguje

Marcin Kiepas
opublikowano: 01-06-2009, 09:52

Indeks PMI, obrazujący ogólną kondycję w  polskim sektorze przemysłowym, wzrósł w maju do 42,55 pkt. z 42,1 pkt. miesiąc wcześniej.

Dane opublikowane przez Markit Economics są zbliżone do rynkowych prognoz, które zakładały wzrost tego indeksu do 42,5 pkt. Dane nie wpłynęły na notowania złotego. O godzinie 9:04 kurs USD/PLN testował poziom 3,1549 zł, zyskuje na wartości, reagując na poprawę nastrojów na światowych giełdach, co automatycznie przekłada się na wzrost apetytu na ryzyko.

Notowania złotego wspiera również dalszy wzrost kursu EUR/USD (najwyższy poziom od połowy grudnia 2008). Ponadto, początek miesiąca wyłączył problem opcji z katalogu ryzyk niekorzystnie wpływających na notowania.

W kolejnych godzinach kursy USD/PLN i EUR/PLN w dalszym ciągu będą pozostawać pod wpływem wymienionych wyżej czynników. Jeżeli więc tylko nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego, to wiele wskazuje na to, że poniedziałek przyniesie umocnienie polskiej waluty.

Marcin Kiepas
Autor jest analitykiem X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / PMI rośnie zgodnie z oczekiwaniami, złoty nie reaguje