PMS planuje emisję akcji za 10-15 mln zł w I połowie roku

Internet Securities
opublikowano: 01-03-2005, 16:24

Zarząd spółki Polimex-Mostostal Siedlce planuje w pierwszym półroczu przeprowadzenie emisji akcji Naftobudowy, o wartości 10-15 mln zł. w celu dokapitalizowania tej spółki zależnej, powiedział we wtorek prezes Polomeksu -Mostostalu Konrad Jaskóła.

Zarząd spółki Polimex-Mostostal Siedlce planuje w pierwszym półroczu przeprowadzenie emisji akcji Naftobudowy, o wartości 10-15 mln zł. w celu dokapitalizowania tej spółki zależnej, powiedział we wtorek prezes Polomeksu -Mostostalu Konrad Jaskóła.

„Decyzje kierunkowe zostały już sformułowane. Myślę, że emisja odbyłaby się w oparciu o zaudytowane sprawozdanie półroczne Nafotobudowy za rok 2004. Jest jednak element niepewności związany z uprawomocnieniem układu. Sądzimy jednak, że emisja byłaby możliwa w pierwszym półroczu” – powiedział Jaskóła podczas konferencji prasowej.

Jak podała na początku lutego „Rzeczpospolita”, po fuzji Polimeksu i Mostostalu Siedlce Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) zażądała od PxMS, żeby sprzedał część akcji Naftobudowy i zmniejszył swój pakiet do mniej niż 50%, z ok. 66% posiadanych bezpośrednio i pośrednio, lub ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji przez pozostałych akcjonariuszy.

Polimex deklarował, że nie zamierza ogłaszać wezwania, lecz chce sprzedać część akcji, a później wspólnie z innymi inwestorami dokapitalizować Naftobudowę.

Jaskóła zapowiedział także we wtorek, że spółka zamierza wypłacić dywidendę z zysku jednostkowego za rok 2004. Wynik skonsolidowany za miniony rok wyniósł 42,12 mln zł (wobec 14,02 mln zł w 2003 r.). Spółka nie opublikowała wyniku jednostkowego.

„Zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendę, podtrzymujemy naszą wcześniejszą deklarację co do polityki dywidendowej, która zakłada wypłatę do 50% zysku. Niebawem ogłosimy stanowisko w tej sprawie” – powiedział Jaskóła.

Z zysku za 2003 rok spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 0,73 zł na akcję. Kapitał PxMS dzieli się obecnie na 18.548.633 akcje wobec 9.600.000 na koniec 2003 roku (przed fuzją).

Według nieaudytowanych danych z raportu za czwarty kwartał, w całym 2004 roku grupa PxMS miała 42,12 mln zł zysku wobec 14,02 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1363,68 mln zł wobec 564,94 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane